Zwierzęce dekoracje w mieszkaniu

tap 5tap 4

Wiele osób lub zwierzęta. Niestety z różnych względów- czy to zdrowotnych czy nie, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Często w domu spędzamy niewiele czasu albo zwyczajnie mieszkamy z niewielkim mieszkaniu i nie chcemy niepotrzebnie męczyć np. psa. Z pomocą osobom tęskniącym za zwierzętami w swoim domu nadeszły już w 2013 roku trendy wnętrzarskie. To właśnie wtedy nastąpił powrót do motywów zwierzęcych, użytych we wnętrzach.

Tkaniny z motywami zwierzęcymi

W sieci i sklepach stacjonarnych możemy znaleźć bardzo szeroki wybór tkanin, z motywami zwierzęcymi. Możemy wybierać między innymi z pasków zebry czy motywów skóry dużych kotów. Dużym zainteresowaniem i popularnością ( nie tylko we wnętrzarstwie ale i w strojach) cieszy się motyw panterki. Świetnie sprawdzi się on do sypialni- motyw może zostać użyty jako poszewka na pościel, w salonie- jako poduszka czy dywan, czy wreszcie w kuchni jako obraz na ścianę. Podobnie możemy wykorzystać motyw zebry- chociaż ten będzie pasował także do nowocześnie urządzonego pokoju malucha. W takim miejscu można zastosować tapetę ścienną. Tapety z takimi motywami można nabyć w sklepie http://innetapety.pl

Kilka ciekawych propozycji właśnie z tego sklepu widocznych jest na zdjęciach poniżej.

tap 3tap 2

tap 1

Ciekawe lampki i dodatki

Innym sposobem na dodanie klimatu zwierzęcego w domu jest kupienie odpowiedniej lampki. Producenci prześcigają się z pomysłami na wykonanie takich lampek. Zaczynając od abażurów, zdobionych motywami skór zwierząt czy posiadającymi nadruki zwierząt, kończąc na kształcie podstawy lampy. W wielu sklepach można natknąć się na lampki z kształcie kota czy sowy. Ten ostatni motyw- motyw sowy jest bardzo popularny. Możemy go znaleźć na ubraniach, gadżetach kuchennych, torbach i wielu wielu innych rzeczach. Jest to bardzo ciekawy wzór. Zależnie od koloru i modelu sowy, motyw ten świetnie sprawdza się w pokoju malucha a także w nowoczesnym salonie. Poduszki w kształcie sówek na pewno spodobają się najmłodszym a stylowe świeczniki- sowy zachwycą niejednego dorosłego.

Skóry i poroża

Ku zdziwieniu wielu osób, ostatnio też do łask wróciły dywany ze skór. Chociaż zwolennicy ekologi i ochrony zwierząt, wykonane ze sztucznych materiałów to w dalszym ciągu znajdują się tacy, którzy nie wyobrażają sobie swojego mieszkania bez dywanu z prawdziwej, zwierzęcej skóry.

Podobnym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć poroża. Co ciekawe na rynku możemy spotkać poroża wykonane z plastiku czy innego tworzywa sztucznego. Zdarzają się też okazy naturalne jednak coraz rzadziej spotykane.

Ciekawym pomysłem jest też głowa zwierzęcia umieszczona na ścianie. Ale spokojnie- nie mam tutaj na myśli paskudnego, wypchanego futrzaka. W internecie można znaleźć głowy zwierząt, które- podobnie jak poroża, zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Są bardziej estetyczne, nie straszą a przede wszystkim- nie pozbawiają życia zwierząt.

 

Dodaj komentarz