Komoda, szafa i trochę pudełek czyli wszystko na swoim miejscu

Utrzymanie porządku w szafach to nie lada wyzwanie. Problem jest tym większy, im więcej osób mieszka w domu. Dobre zaplanowanie przestrzeni do przechowywania przedmiotów to jedyne rozwiązanie aby utrzymać swój dom w porządku i nie mieć problemów ze znalezieniem potrzebnych nam rzeczy.

Komoda i szafa

Trzeba przyznać, że podstawowym meblem służącym do przechowywania różnych rzeczy są szafy i komody. Dobrze dobrany mebel tego typu może wiele zmienić w utrzymaniu przez nas porządku. Poza walorami estetycznymi taka szafa powinna być praktyczna. Nie za głębokie półki, szuflady o odpowiedniej głębokości to to na co warto zwrócić uwagę. Oczywistą rzeczą są też wymiary takiego mebla- nie możemy kupi szafy czy komody, która zajmie nam połowę pokoju. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertami kilku sklepów. W sieci sklepów Forte można teraz kupić meble w promocji -40%. Warto tam zajrzeć zwłaszcza jeśli planujemy odmienić swoje mieszkanie. Całą ofertę można przejrzeć na stronie http://www.forte.com.pl/pl.

Kilka próbek na zdjęciach poniżej:

szaf2 szaf3 szafa1kom2 kom3

Jeśli okaże się, że wymiary szaf ze sklepu nam nie odpowiadają można zamówić szafę na wymiar. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy np. zabudować wnękę w sypialni. Wtedy półki możemy dostosować do własnych potrzeb i pomysłu. Przechowywanie ubrań ułatwi także zamontowanie kilku wieszaków.

Pudełka tekturowe do opanowania chaosu

Dobrym rozwiązaniem na niepoukładane rzeczy w szafie jest wprowadzenie pudełek. Znajduje to zastosowanie głównie w przypadkach, kiedy mamy głębokie szafy a ułożone ubrania po prostu się wywracają i robią bałagan. Wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu i kupić ozdobne tekturowe pudełka. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy możemy także przynieść zwykłe kartony ze sklepu i je okleić. Do gotowych pudełek wkładamy ubrania- sortujemy je ze względu na rodzaj. Koszulki do jednego pudełka, bluzki bluzy do drugiego itd. Takie rozwiązania ma dwie zasadnicze zalety. Po 1- pozwala utrzymać porządek, po 2- skraca czas szukania odpowiedniej części garderoby.

Trochę wikliny

Jeśli chodzi o łazienkę użycie tektury może okazać się nie za dobrym pomysłem. Wystarczy zachlapać pudełko wodą aby się zniszczyło. Dlatego w pomieszczeniach, gdzie nasze rzeczy narażone są na wilgoć warto zastosować koszyki wykonane z trawy morskiej albo wikliny. Podobnie jak pudełka tekturowe, tego typu pojemniki możemy kupić w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz. Na akcesoria których nie używamy za często możemy kupić pojemniki zamykane- dzięki temu przy okazji uchronimy je przed kurzem.

Ciekawe dodatki

Warto śledzić gadżety pojawiające się w sklepach z dodatkami. Często różne drobne rzeczy mogą bardzo ułatwić życie. Tutaj warto obserwować internet- jest to skarbnica wiedzy na temat różnych nowinek i gadżetów. Jeden gadżetów jaki mam na myśli to specjalny wieszak na krawaty. Świetnie sprawdzi się u każdego mężczyzny który ma ich kilka sztuk. Drugi ciekawy wieszak z którym ja się spotkałam to wieszak na szaliki. Posiada okrągłe otwory przez które możemy przeciągnąć szaliki i w razie potrzeby szybko je znaleźć.

Dodaj komentarz