Akumulatorowy pistolet do silikonu to koniec kłopotliwego wyciskania tub!

Znaczna część prac konstrukcyjnych oraz remontowych wymaga wyciskania dużych ilości różnego rodzaju mas montażowych, klejów budowlanych oraz silikonów sanitarnych. Kiedyś do ich aplikacji używano ręcznych wyciskaczy do tub, jednak teraz dzięki postępowi technologicznemu stare przyrządy zostają stopniowo wypierane przez nowocześniejsze odpowiedniki. Są nimi pistolety do silikonu zasilane akumulatorowo zaprezentowane na https://domitech.pl/pistolety-do-kleju-i-silokonu. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Pistolet do silikonu zasilany akumulatorowo – co to jest za narzędzie?

Akumulatorowy pistolet do silikonu to zaawansowane elektronarzędzie, powszechnie wykorzystywane przez ekipy budowlane oraz remontowe. Ten sprzęt wykorzystuje energię elektryczną zmagazynowaną w podłączonym do niego akumulatorze do napędzania niewielkiego siłownika śrubowego. Po wciśnięciu spustu siłownik pistoletu do silikonu zaczyna się wydłużać, tym samym stopniowo wypychając masę zawartą w tubie. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ preparat budowlany jest równomiernie aplikowany w przewidywalny sposób. Pozwala to uniknąć marnowania go, a także znacząco redukuje ilość resztek do sprzątnięcia. Trudno się zatem dziwić, że pistolet do silikonu zasilany akumulatorowo to narzędzie, które zrewolucjonizowało sposób aplikacji silikonów, klejów oraz innych preparatów budowlanych. Silnik elektryczny w połączeniu z pojemnym akumulatorem całkowicie eliminuje potrzebę ręcznego naciskania na spust wyciskacza, tym samym gwarantując szybką i zarazem niezwykle przyjemną pracę. Co więcej, osoba korzystająca z dobrej klasy akumulatorowego pistoletu do silikonu może także regulować prędkość wyciskania masy. Efektem tego jest niezrównana wręcz powtarzalność aplikacji, która pozwala uzyskać niezwykłą precyzję prac budowlanych oraz montażowych. Oprócz tego akumulatorowy wyciskacz do mas całkowicie eliminuje też problem męczenia się rąk i nadgarstków, z którym borykają się osoby korzystające z ręcznych wariantów. Jest on powodowany długotrwałym naciskaniem opornie działającej dźwigni wyciskacza. Zamiast tego wystarczy tylko delikatnie nacisnąć spust aplikatora elektrycznego i skupić się na sterowaniu położeniem dyszy oraz przepływem nakładanego preparatu.

Pistolet do silikonu Metabo KPA 18 LTX 400

Po co komu potrzebny akumulatorowy pistolet do silikonu?

Jedną z głównych zalet akumulatorowego pistoletu do silikonu jest jego zdolność do zapewnienia stałego, równomiernego ciśnienia wyciskanej masy. Jest to szczególnie ważne podczas prac związanych z klejeniem wszelkiego rodzaju listew przypodłogowych oraz innych elementów dekoracyjnych. Umożliwi to również wykonanie estetycznego uszczelnienia wokół wanien, brodzików oraz umywalek. Akumulatorowy pistolet do silikonu, który możesz znaleźć na https://domitech.pl/pistolet-do-silikonu-akumulatorowy jest również niezwykle wszechstronny. Można go używać praktycznie ze wszystkimi rodzajami tub oraz pojemników zawierających chemię budowlaną. Są to między innymi:

  • silikony sanitarne;
  • uniwersalne kleje montażowe;
  • fugi silikonowe;
  • masy uszczelniające;
  • akryle szpachlowe;
  • uszczelniacze kominkowe;
  • uszczelniacze dekarskie;
  • smary oraz preparaty lubrykacyjne.

Dzięki temu pistolet do silikonu zasilany akumulatorowo przydaje się podczas praktycznie każdych zadań budowlanych oraz prac remontowych. Dzięki niemu prace takie jak: uszczelnianie okien, drzwi, łazienek, kuchni, czy montaż różnego rodzaju elementów stają się znacznie prostsze i szybsze.

Ręczny czy akumulatorowy pistolet do silikonu?

Podczas kompletowania zestawu narzędzi pierwszym instynktem często jest chęć zaoszczędzenia i wybrania nieco tańszego wariantu ręcznego. Są one niezwykle proste w budowie, jednak do ich obsługi wymagane są silne dłonie i spora tężyzna fizyczna. Nietrudno się zatem domyślić, że praca nimi szybko staje się męcząca i uciążliwa. Dlatego też zakup wariantów ręcznych ma sens głównie do okazjonalnego realizowania drobnych prac renowacyjnych w obrębie domu lub mieszkania. Z drugiej strony spektrum znajdują się akumulatorowe pistolety do silikonu. Oferują one znacznie większą ergonomię pracy, a ich obsługa jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy tylko załadować do nich kartridż, skierować dyszę aplikatora na powierzchnię roboczą, a następnie wcisnąć spust elektronarzędzia.
To wszystko! Masa samoczynnie zacznie wypływać z urządzenia, tym samym nie powodując praktycznie żadnego zmęczenia. Dzięki temu akumulatorowy wyciskacz do tub jest idealnym urządzeniem do realizowania dużych projektów budowlanych oraz przeprowadzania remontów generalnych.

Akumulatorowy pistolet do silikonu – narzędzie tylko dla profesjonalistów?

Zdecydowanie nie! Tak naprawdę pistolet do silikonu zasilany akumulatorowo to świetny sprzęt, którego zalety z pewnością doceni każdy majsterkowicz oraz pracownik firmy budowlanej. Tak więc osoby, które lubią samodzielnie przeprowadzać przydomowe naprawy, zdecydowanie powinny się w niego wyposażyć. Akumulatorowy pistolet do silikonu i mas budowlanych będzie też świetną inwestycją dla osób o nieco mniejszej tężyźnie fizycznej. Brak konieczności siłowania się z tłokiem wyciskacza oraz poręczne rozmiary urządzenia uczynią z niego idealne elektronarzędzie dla nieco mniej doświadczonych osób. W połączeniu z wysoką precyzją oraz w pełni przewidywalnym przepływem wyciskanej masy umożliwi to uzyskanie idealnych rezultatów za każdym razem. Korzystając z elektrycznych pistoletów do silikonu, można praktycznie całkowicie zapomnieć o zmęczeniu dłoni i palców, nierównomiernej aplikacji oraz marnowaniu cennego materiału, które często towarzyszą użyciu tradycyjnych pistoletów ręcznych.

Dodaj komentarz