Jak urządzić pokój dla dziecka?

dzieciea1

Kiedy na świat przychodzi potomstwo rodzice zawsze dbają, aby miało ono odpowiednie miejsce o dorastania- urządzają mu pokój. W pierwszych miesiącach życia dziecko nie przywiązuje takiej wagi do swojego pokoju. Ale kiedy pójdzie do przedszkola, w wieku 5-6 lat sytuacja się zmienia.

Jak udekorować ściany

Cały remont pokoju trzeba zacząć od ustalenia kolorystyki. Najlepiej jeśli będą to ciepła, nie intensywne barwy. Mocne kolory mogły by za bardzo stymulować nasze dziecko i nie pozwalały by na skupienie uwagi np. podczas odrabiania lekcji. Kiedy już to zrobimy warto udekorować ściany.

Rozwiązań mamy kilka- ja wspomnę o trzech: tapety, szablony i farby tablicowe.

Rozwiązanie numer 1 to najszybsze i potrzebujące najmniejszego wkładu sił rozwiązanie. Sklepy wręcz pękają w szwach jeśli chodzi o tapety dla dzieci. Możemy wybierać i przebierać pomiędzy bajkowymi postaciami czy miłymi zwierzątkami. Duża ofertę tapet dziecięcych znajdziecie w sklepie http://innetapety.pl/ .

dz2 dz3

Druga opcja to szablony do malowania- do kupienia w sklepach budowlanych i internecie. Wymagają stanowczo więcej zdolności manualnych niż położenie tapety ale efekt dają bardzo dobry. Możemy kupić szablony ze zwierzętami, postaciami czy wzorami- chociażby kwiatów czy innych roślin.

Trzecie opcja to farby tablicowe, bardzo popularne w ostatnim czasie. Taka farba umożliwia rysowanie po niej kredą. Jest to świetny pomysł zwłaszcza dla małych artystów ściennych. Kiedy takie dzieci będą miały wyznaczoną strefę do malowania na pewno sprawi im to dużo radości i nie będą chciały już ozdabiać innych ścian.

Jak zaplanować pokój

Możemy zacząć od podzielenia pokoju na 3 strefy: zabawy, nauki i odpoczynku. Te trzy rzeczy będą dziecku niezbędna w tym wieku. Na pewno musimy wybrać wygodne biurko i krzesło. Dziecko rozpoczyna naukę czytania i pisania. Przyda mu się miejsce, gdzie wygodnie będzie mogło odrobić lekcje czy wykonać jakiś rysunek. Świetnie sprawdzają się tutaj krzesła z regulowaną wysokością. Umożliwia to optymalne dobranie wysokości siedziska to wzrostu dziecka.

Druga ważna sprawa to wygodne łóżko. Jeśli mamy możliwość możemy kupić ramę i materac. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup rozkładanej kanapy, która w dzień będzie służyła do siedzenia a w nocy spełni funkcję łózka. Podczas wybierania jej warto zwrócić uwagę na jej wypełnienie. Najlepiej sprawdzają się kanapy na sprężynach, ponieważ tak szybko się nie niszczą.

Trzeba sprawa o której warto pamiętać to miejsce do zabawy. Jeśli mamy możliwości powierzchniowe warto rozważyć opcję wygospodarowania kawałka pokoju tylko do zabawy. Na pewno takie rozwiązanie spodoba się maluchom.

 

Dodaj komentarz