Przytulna sypialnia

Urządzanie mieszkania z udziałem tapet dekoracyjnych

Być może już całe wieki nic nie zmieniałeś w salonie i chciałabyś chociaż trochę odmienić jego charakter? To jasne, że dość prostym sposobem może być wymiana rozmaitych dodatków w pokoju. A może dobrze by było zastanowić się nad zastosowaniem tapety naściennej? Czemu nie? 🙂

Należy przyznać, iż tapety ścienne wracają do łask. Co raz częściej w nowoczesnych projektach obserwujemy niebanalne tapety z ciekawymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast farby sprawia, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, głębsze. Aczkolwiek to nie oznacza, że nie możemy też tapety ściennej wykorzystać jako gustownie dobrany detal dekoracyjny. Otóż nie musimy wytapetować całej ściany. Być może bardzo dobrze spisze się po prostu pasek położony na jednej ze ścian w pokoju, holu bądź sypialni. W zestawieniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać zaskakująco ciekawy efekt.

tapeta w kuchni
Kuchnia otwarta na salon

uwzględnienie nowoczesnej tapety ściennej  w postaci jednego paska może też bardzo fajnie wyglądać w jadalni, służąc w zasadzie za punkt sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Rzecz jasna aby tapeta ścienna mogła pełnić taką rolę, musimy bardzo starannie dostosować wzór . To oczywiste, że najrozsądniej wybierać takie tapety dekoracyjne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki temu unikniemy nieładnego‚ obcięcia dekoru na krawędziach fototapety’.
Atmosfera w pokoju dziennym
Jaki klimat w salonie ci się podoba? To oczywiste, że każdy ma odmienny gust, lecz wiemy, że chyba mało kto lubi zaciemnione, ponure wnętrza. Jeśli chcielibyśmy utworzyć miejsce, gdzie zregenerujemy siły, zrelaksujemy się koniecznie powinno być ono jasne i spore.

screened-porch-670263_960_720
Niestety niechcący sami możemy sprawić, że salon będzie ponury. Wystarczy, że powiesimy zbyt toporne zasłony albo zbyt gęste firanki. Wystarczą do tego ciężkie, masywne dywany i w analogicznych kolorach ściany i już mamy załatwiony klimat…

Rozjaśnianie salonu
Metodą na rozjaśnienie salonu, poza oczywiście wymianą żarówek na silniejsze będzie zastosowanie rzecz jasna jasnych kolorów na ścianach, suficie oraz podłodze. To, że strop musi być jasny jest bezdyskusyjne, im bowiem będzie on ciemniejszy tym wyraźniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym sposobem na rozjaśnienie będzie też zastosowanie odpowiedniej, jasnej fototapety z eleganckimi ornamentami.

Dodaj komentarz