Bello

Pościel niemowlęca. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas przygotowywania wyprawki dla maleństwa, które ma przyjść na świat musimy pomyśleć jaką pościel wybrać, aby zapewnić dziecku bezpieczny i spokojny sen.

Przede wszystkim nie należy oszczędzać na pościeli dla dziecka. Tanie materace powodują potliwość u dziecka, co źle wpływa na skórę malucha i komfortowy sen. Tkanina pościeli, którą warto wybrać 100 % bawełna. Do plusów zaliczamy, że ten materiał się nie elektryzuje, nie niszczy się szybko i jest oddychający. Oprócz bawełny dobrze się sprawdza satyna i perkal. Pościel dla dzieci można prać w pralce w proszkach lub płynach dla dzieci. Powinniśmy też ją prasować, aby zmniejszyć ilość zarazków na materiale.

Na jaki kolor warto się zdecydować?

Najlepiej zakupić pościel w delikatnych, stonowanych kolorach. Zapewni to spokój i wyciszenie małemu dziecku. Unikajmy jaskrawych barw, które mogą wzbudzić rozdrażnienie w maluchu.

Obecnie do wyboru jest bardzo szeroka gama pościeli. Można się zdecydować na pościel z efektownym wykończeniem lub wstawkami. Zwróćmy uwagę tylko, aby nie podrażniały skóry dziecka.

Nie zapomnijmy o tym, aby pościel niemowlęca była wykonana z tkanin, które mają atest. Jest to ważne, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo skórze dziecka, a na dodatek taka pościel jest bardzo miękka w dotyku.

Bello pościel dziecięca
Bello pościel dziecięca

Pościel i jej elementy

Zazwyczaj komplet pościeli zawiera: prześcieradło w rozmiarze materaca (najlepiej na gumce), kołderkę, poszewkę na kołdrę, ochraniacz do łóżeczka, który zapewni bezpieczeństwo dziecku i uchroni przed uderzeniem w szczebelki oraz poszewkę na poduszkę. Oczywiście można te elementy kupić oddzielnie. Najważniejsze, aby jakość była na najważniejszym poziomie.

Dodaj komentarz