Łóżko w apartamencie, materac

Materac i jego wpływ na sen

Jak słusznie stwierdził niemiecki filozof Arthur Schopenhauer „Sen jest dla człowieka tym, czym nakręcanie dla zegarka”. Porównanie ludzkiego ciała do martwego mechanizmu nie każdemu musi przypaść do gustu jednak istotnie sen pozwala nam skumulować energię konieczną do działania, gdy zaczynamy odczuwać zmęczenie. Podobnież zegarek zaczyna zwalniać swą prace kiedy przychodzi czas by nakręcić urządzenie, które znów wprawi w ruch sprężynki, trybiki i wszelkie inne małe i większe elementy.

Ludzkie ciało skrywa w swym wnętrzu o wiele więcej skomplikowanych układów tym samym wymaga wzmożonej troski. Zegarek moglibyśmy nadwyrężać bezustannie.
W zasadzie mógłby jedynie w końcu przestać tykać i sprawić, że spóźnimy się na umówione spotkanie ale zawsze można przecież wymienić go na inny. Gdyby człowiek nagle przestał „tykać” najpewniej nie żyłby ponieważ charakterystyczne miarowe uderzenia zawdzięczamy sercu nie kawałku metalu czy plastiku.

Oczywiście do tej przykrej ostateczności doszłoby dopiero gdybyśmy spróbowali nie spać przez tydzień lub dłużej, wcześniej pojawiły by się jednak inne objawy. Rozdrażnienie, trudność ze skupieniem uwagi i koncentracją nad wykonywanymi zadaniami uprzykrzyłyby nam życie, nie wspominając o bezustannym uczuciu zmęczenia.

Wiedząc jak ważny jest sen w zasadzie powinniśmy zrobić wszystko aby korzystać z jego naturalnej mocy. Naukowcy już dawno przecież dowiedli, że wyspani łatwiej
i sprawniej radzimy sobie w krytycznych sytuacjach, a drzemki ucinane każdego dnia chronią przed zawałem. Aby odkryć jak kojący może stać się codzienny sen powinniśmy sprawdzić co oferują najwyższej jakości materace. Te pozornie niewiele znaczące przedmioty codziennego użytku okazują się podstawą zdrowego, komfortowego snu. Profesjonalne materace tworzone są w oparciu o wieloletnie doświadczenie i niezbędną wiedzę dzięki czemu stają się niezastąpioną, prozdrowotną strefą wypoczynku.

Bez względu na to co oznacza dla nas słowo komfort jesteśmy w stanie odnaleźć zaspokojenie wszystkich potrzeb ciała. Materace tworzone obecnie cechują się ogromną różnorodnością. Producenci proponujący nam kolejne modele oczywiście nie mają na celu wprawienia nas w zakłopotanie. Ich zadaniem jest rozpoznanie naszych zachcianek
i dowiedzenie jak wiele w naszą codzienność wniosą właściwe dobrane materace. Możemy wybierać i przebierać. Sprawdzać amortyzację oferowaną przez materace sprężynowe, badać wyczuwalną świeżość zapewnianą przez materace lateksowe czy upewniać się, że kokos wbudowany w materace z kokosem aby na pewno był w pełni naturalny.

Prawo klienta pozwala wybrzydzać nam bez końca i poszukiwać do skutku. Przecież gdzieś w tej masie tworzonej przez wszystkie materace musi być ten jedyny stworzony właśnie dla nas. Kiedy już na niego natrafimy z pewnością zrozumiemy jak czuje się dobrze nakręcony zegarek.

Jeden komentarz

  1. Mi w materac Mind Impression bardzo podoba się ta piana, z której jest zrobiony, a w zasadzie dwie piany. Na pewno musi być bardzo wygodny!

Dodaj komentarz