Jak zbudować przytulny dom, o którym zawsze marzyłeś

Budowa domu nie musi być droga ani czasochłonna. W zasadzie nie powinna być. W końcu dom ma być miejscem, w którym czujesz się zrelaksowany, a nie zestresowany kłopotami związanymi z utrzymaniem i naprawami. Nie oznacza to, że budowa wymarzonego domu będzie łatwa. Oznacza to jedynie, że nie musi kosztować ani ręki, ani nogi, zwłaszcza jeśli wiesz, co robisz i gdzie szukać inspiracji. Mając to na uwadze, czytaj dalej, aby uzyskać kilka porad ekspertów na temat tego, jak zbudować przytulny dom swoich marzeń bez rozbijania banku lub spędzania tygodni, aby to zrobić.

Aby mieć największe szanse na solidne fundamenty, powinieneś zacząć budować swój dom od dołu do góry. Oznacza to, że należy zbudować fundament, a następnie zbudować ściany na górze i tak dalej. Jeśli spróbujesz najpierw zbudować swój dom, a następnie budować od niego, prawdopodobnie skończysz z budynkiem, który jest przechylony i niestabilny. Dlaczego? Ponieważ podstawa jest, gdzie wszystko jest zbudowany na górze, więc jeśli nie jest wystarczająco solidny, reszta domu będzie walczyć, aby utrzymać się z tym, co jest zbudowany na górze. Tak, co trzeba będzie zrobić, to zainstalować płytę betonową dla fundamentu, jak również wlać płytę betonową dla patio lub pokładu.

Gdy twój dom jest strukturalnie zdrowy, nadszedł czas, aby dodać wykończenia. Co będziesz chciał zrobić tutaj jest do malowania domu, dodać kilka zasłon lub żaluzji, umieścić w górę trellis lub pergola, zainstalować decking, i tak dalej. Możesz również zainstalować markizy, meble zewnętrzne, grill i inne. Dlaczego? Ponieważ te dadzą Twój dom bardziej wykończone i wykończone wygląd, a także będą chronić swój dom i meble z elementów, jeśli zdecydujesz się gościć więcej formalnych stron lub funkcji.

Zainstaluj swoje urządzenia i armaturę

Kiedy już dodasz wykończenie do swojego domu, nadszedł czas, aby dodać izolację. Dlaczego? Ponieważ izolacja jest tania, a jednocześnie tak bardzo ważna. A jeśli dodasz jej tylko trochę, nie musi ona zajmować dużo miejsca. To, co zrobisz, to dodanie włókna szklanego, wełny mineralnej lub batutów do swoich ścian, sufitów i podłóg, co pomoże utrzymać dom w cieplejszej zimie i chłodniejszej latem. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ zbyt ciepły lub zbyt chłodny dom może być równie nieprzyjemny jak zbyt głośny. Izolacja oznacza również, że nie będziesz musiał wykonywać tak wielu napraw lub konserwacji w swoim domu.

Dodaj kolor i wystrój

Teraz, gdy twoje ściany, sufity i podłogi są zaizolowane, a twój dom jest zaizolowany do granic możliwości, czas pomyśleć o urządzeniach i armaturze. Dlaczego? Ponieważ te dwie rzeczy często kosztują wiązkę. Co chcesz zrobić tutaj jest spojrzeć na zakup używanych urządzeń i urządzeń, lub zakup ich używane. Dlaczego? Bo choć mogą być starsze i trochę zużyte, są one często tańsze, a także bardziej energooszczędne. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ oznacza to, że nie będziesz musiał wydawać tak dużo pieniędzy na swoje usługi komunalne.

Zrób ostateczny przegląd swojego domu przed wprowadzeniem się

Teraz jest czas, aby dodać kolor i wystrój do swojego domu. Dlaczego? Ponieważ te rzeczy często są w cenie, zwłaszcza jeśli nie masz stałego dochodu. Co chcesz zrobić, to wyjść na zewnątrz i znaleźć kilka mebli, sztuki ścienne, oprawy oświetleniowe i akcesoria, które złapać oko. Dlaczego? Ponieważ te często mogą być ułamkiem kosztów czegoś, co jest nowe, a oni pomogą Ci spruce up swój dom bez łamania banku.

Zanim wprowadzisz się do swojego wymarzonego domu, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić. Dlaczego? Ponieważ będziesz w stanie dostrzec wszelkie potencjalne problemy i zająć się nimi, zanim staną się dużymi problemami. Co chcesz zrobić tutaj jest mieć ciśnienie domu umyć, mieć swoją izolację i pracy elektrycznej kontrolowane i mieć swoją hydraulikę kontrolowane. Dlaczego? Ponieważ każda z tych rzeczy ma potencjał, aby się zepsuć i spowodować poważne problemy, jeśli nie jest utrzymywana prawidłowo.

Teraz, gdy już wiesz jak zbudować dom marzeń, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze i najważniejsze, budowa domu nie musi być droga ani czasochłonna. W zasadzie to nie powinna być. W końcu dom ma być miejscem, w którym czujesz się zrelaksowany, a nie zestresowany kłopotami związanymi z utrzymaniem i naprawami. Nie oznacza to jednak, że budowa wymarzonego domu będzie łatwa. Oznacza to tylko, że nie musi kosztować ręki i nogi, zwłaszcza jeśli wiesz, co robisz i gdzie szukać inspiracji. Mając to na uwadze, czytaj dalej, aby uzyskać kilka porad ekspertów na temat tego, jak zbudować przytulny dom swoich marzeń bez rozbijania banku lub spędzania tygodni, aby to zrobić.

Dodaj komentarz