Poliwęglanowe zadaszenie tarasu

Efektowny taras z zadaszeniem – jaki wybrać?

W bardzo wielu domach można zauważyć zadaszony taras. Interesujesz się zaprojektowaniem zadaszenia nad tarasem w swoim domy jednorodzinnym? Zapraszamy do przeczytania posta, w którym analizujemy temat zalet zadaszeń wykonanych z aluminium.

Każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu doceni zadaszenie tarasu. Zapewnia ono korzystanie z tarasu także w czasie niesprzyjającej pogodowej aury – nawet wtedy, kiedy pojawia się ulewny deszcz. Niektórzy nawet korzystają z odpoczynku na dworze zwłaszcza podczas wiosennych czy jesiennych ulew. Ale zadaszenie rzecz jasna może ochraniać nie tylko przed przeróżnymi opadami atmosferycznymi, lecz także przed promieniami uv. Matowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą też zapewniać ochronę przed uciążliwymi promieniami słonecznymi.

Zabudowany taras
Zabudowany taras

Kilka słów o aluminium
Może niektórym aluminium może wydawać się bardzo nietrwałym i miękkim materiałem. I faktycznie, czyste aluminium jest metalem dość plastycznym, jednak domieszkowane starannie dopasowanymi innymi pierwiastkami nabiera zupełnie odmiennych, wyjątkowych cech. Nowoczesne różne stopy aluminium wykorzystywane w budownictwie są nie tylko bardzo lekkie, lecz też bardzo sztywne i odporne na uszkodzenia. Parametry te sprawiają, że w tworzeniu trwałych konstrukcji dość często wykorzystuje się rozmaite stopy tego metalu. W przeciwieństwie do stali aluminium nie koroduje pod wpływem wilgoci. Z tego względu konstrukcje takie nie wymagają tak częstej konserwacji. Zadaszenia z aluminium zachwycają nowoczesnym, estetycznym designem wiele lat. Oczywiście w razie chęci wzmocnienia stelażu ze względu na występujące wyjątkowo duże obciążenia, wewnątrz profili instaluje się wkładki ze stali. Tak wykonana konstrukcja może charakteryzować się niezwykłą wytrzymałością.


źródło zdjęć: Strona internetowa Aluboss.

Dodaj komentarz