Szkło w aranżacji wnętrza

Nie sposób wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo mieszkaniowe bez uwzględnienia tego szczególnego materiału którym jest szkło. W jakich rolach ono występuje?

Szkło jest znane ludzkości już od wieków. Aktualnie dzięki nieustannie rozwijającej się technologii przemysłowej możliwe jest jeszcze wydajniejsze korzystanie z tego wyjątkowego materiału. W mnóstwie stosuje się nie tylko tradycyjne szkło, ale także laminowane szkło, szkło hartowane a także szkło artystyczne. Od niedawna dość często wykorzystywanym materiałem stanowiącym substytut szkła jest poliwęglan, lecz szkło w dalszym ciągu jest budulcem niezwykle chętnie stosowanym. Jedną z firm we Wrocławiu, która specjalizuje się w obróbce szkła jest marka Lustra na zamówienie Wrocław – zapraszamy do kontaktu.

Ważne parametry szkła
Rozmyślając nad wykorzystaniem szkła w budowie domów jednorodzinnych oczywiście przede wszystkim zapewne przyjdą nam na myśl okna. I to prawda – w zewnętrznych przegrodach tego typu szkło stosuje się najczęściej. Dobrze jest jednak sobie uświadomić, że aktualnie dostępne okna ze szklanymi szybami są dużo bardziej zaawansowane technologicznie niż jeszcze pół wieku temu. Dlaczego? Otóż kwestia rozchodzi się właśnie o wykorzystywane szkło. W naszych czasach montuje się przeszklenia złożone z kilku połączonych ze sobą tafli, dzięki czemu są one jeszcze mocniejsze na czynniki mechaniczne. Ważnym atutem klejonego szkła jest też skuteczniejsza izolacja termiczna. W czasach tak dużego zapotrzebowania na budynki energooszczędne okna o niskiej przepuszczalności termicznej pełnią niezwykle dużą rolę. W kwestii własności izolacyjnych szkła dobrze jest też wspomnieć o izolacji akustycznej. Nowoczesne warstwowe szkło wydajnie wygłusza dom, a wtedy nawet mieszkając w środku wielkiego miasta możemy napawać się relaksem i ciszą.

Rzecz jasna okna to nie jedyne zastosowanie szkła w polskich domach. Materiał ten w architekturze jest też często uwzględniane do instalowania przeróżnych zadaszeń:
– zadaszenia tarasu,
– daszki szklane nad drzwiami wejściowymi,
– zadaszenia altan, itp.

Ze szkła tworzy się też znakomicie prezentujące się drzwi, balustrady a także ścianki działowe. Szkło charakteryzuje się niezwykłą ,zdolnością, poprawiania walorów estetycznych budynku, w którego budowie jest zaprojektowane.

Szklane ozdoby we wnętrzach
Szkło towarzyszy projektantom nie tylko na etapie samej budowy budynku, ale także w trakcie wykańczania jego wnętrza. Na co dzień zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi, ale rzeczywiście korzystamy z różnego gatunku szkła na każdym kroku. Jednym z popularnych zastosowań szkła we wnętrzach są lustra. Rzecz jasna nie sposób wyobrazić sobie bez chociaż jednego lustra łazienki lub przedpokoju. Jednak jak najbardziej stosuje się je także w sypialniach, jadalniach, oraz kuchniach. A odnośnie kuchni – co raz bardziej popularne są szklane panele kuchenne, które instaluje się na ścianach zamiast tradycyjnych płytek. Hartowane szkło jest niewrażliwe na podwyższone temperatury i łatwe w utrzymaniu w czystości dlatego wspaniale sprawdza się w takiej funkcji.

Dodaj komentarz