Technologie budowlane

Wraz z rozwojem technologii w budownictwie zmieniają się metody budowy oraz wykańczania wnętrz. Sprawdź kilka ciekawostek z zakresu budownictwa jednorodzinnego w Polsce. 

Elewacje Siding

Siding jest materiałem budowlanym wykorzystywanym na potrzeby szybkiego wykonania elewacji budynku niezależnie z jakiego materiału został wykonany (drewno, beton) oraz jaka elewacja została wykonana poprzednio. Jedną z największych zalet sidingu jest bez wątpienia jego cena. Siding to dosyć tani materiał elewacyjny wykonany z materiału o nazwie PCV. Z identycznego materiału wykonane są ramy okien plastikowych. Montaż sidingu jest tak naprawdę bardzo prosty, na tyle prosty,że nawet mało doświadczona osoba bez problemu powinna sobie dać rade z prawidłowym montażem paneli sidingowych. Tak naprawdę potrzebna jest tylko wkrętarka i jeszcze kilka podstawowych narzędzi budowlanych które znajdują się w warsztacie każdego, nawet bardzo początkującego majsterkowicza. Oprócz dosyć niskiej ceny oraz szybkości w montażu sidingu (wykonanie tynku to co najmniej trzy,cztery razy tyle czasu) siding ma jedną wielką zaletę mianowicie chodzi o utrzymanie czystości. W przypadku gdy dom jest narażony na zabrudzenia (pyły, burze piaskowe) z tynkiem będziemy mieli nieco więcej pracy (czasem potrzebna będzie profesjonalna firma),natomiast w przypadku sidingu wystarczy zwykły szlauch ogrodowy.

Czy warto mieć poddasze?

Jeśli budujemy dom, a nasz wymarzony projekt nie przewiduje budowy piwnicy, na pewno warto zastanowić się nad budową poddasza. Tzn sam fakt posiadania dachu spadzistego może nam to zasadniczo ułatwić, gdyż i tak zaleca się budowę chociaż cienkiego stropu. Tego typu strop nie musi być dostosowany do przenoszenia ogromnych ciężarów na grunt, gdyż przeważnie poddasze spełnia inne funkcje niż parter. Poddasze może być bardzo funkcjonalnym miejscem, szczególnie jeśli nie posiadamy piwnicę, przynajmniej z jego części można zrobić małą graciarnie, a w razie potrzeby przy np: powiększeniu rodziny z łatwością i nie dużym kosztem można takie poddasze dostosować do warunków mieszkalnych. W przypadku gdy mamy już wykonane ocieplenie ( w zdecydowanej większości przypadków stosuje się watę szklaną ) wystarczy wykonać dosyć prosty stelaż łączony za pomocą profili aluminiowych, a następnie przymocować płyty gips-kartonowe. Należy pamiętać, że w przypadku gdy planujemy posiadać na poddaszu łazienkę należy użyć płyty wodoodpornej. Część prze ostrożnych inwestorów adaptując swoje poddasze używa płyt ognioodpornych, jednak jest to pewna przesada, gdyż nawet podstawowa wersja płyty gipsowej po części spełnia taką funkcję. Na pewno próbując zaadaptować poddasze warto skorzystać z wielu ciekawych gotowych rozwiązań, lub też poprosić o poradę architekta, gdyż nawet dzięki wykorzystaniu kilku banalnych sztuczek możemy zyskać wiele wolnej powierzchni, oraz sprawić iż będzie się tam żyło o wiele przyjemniej niż robiąc adaptację improwizując.


Buderus-inserw.pl/kotly-gazowe
Buderus-Inserw
20-368 Lublin,
ul.Wyzwolenia 62


Kilka słów o kostce brukowej

Jeśli chcemy ładnie i estetycznie zagospodarować przestrzeń wokół naszego domu z pomocą przyjdzie nam bez wątpienia kostka brukowa. Kostka brukowa zastąpiła mało estetyczne trylinki znane z czasów PRL i w skutecznie zadomowiła się przez ten czas zarówno zdobiąc nasze ogrody, chodniki, oraz place parkingowe. Zasadniczo rzecz biorąc najczęściej używa się dwóch rodzajów kostek pierwszy to kostka betonowa, drugim rodzajem kostki dekoracyjnej jest naturalna kostka granitowa łupana. Kostka betonowa wbrew pozorom potrafi wyglądać bardzo atrakcyjnie, to już nie tylko szarość i smutek, ale niepowtarzalna gama różnorakich wzorów, a domieszka różnego typu kruszyw mineralnych oraz barwników sprawia, iż nasz ogród przy odrobinie gustu oraz dobrego smaku może wyglądać wręcz jak z bajki. Producenci kostki betonowej na swoich stronach internetowych prezentują różne konfiguracje, a więc dają nam gotowca z którego możemy skorzystać zagospodarowując przestrzeń wokół własnej nieruchomości. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również kostka granitowa, która ze względu na to iż jest naturalna powoduje niepowtarzalny efekt szczególnie jeśli chodzi o strukturę kamienia z którego jest zrobiona. Oczywiście możemy skorzystać z kostki naturalnej szlifowanej,jednak piękno kamienia tkwi głównie w jego naturalnej formie oraz kolorystyce.

Kostka brukowa
Kostka brukowa

 

Dodaj komentarz