Koniczyna marokańska na dywaniku

Dywan z motywem koniczyny marokańskiej to nadal modny element aranżacji salonu. Dlaczego jest tak chętnie wykorzystywany i do jakiego stylu będzie odpowiedni?

Dlaczego koniczyna marokańska?

Koniczyna marokańska to doceniany od stuleci wzór kojarzący się z terenów arabskich. Przywodzi na myśl atmosferę orientalnych dla nas terenów, klimat tajemniczości i dostojeństwa. Biorąc to poda uwagę rozumiemy, że koniczyna marokańska stała się tak chętnie wykorzystywanym detalem aranżacji. Niezwykle chętnie wykorzystujemy go w naszych mieszkaniach. Często stosujemy go jako motyw na narzucie, tapetach, abażurach no i oczywiście dywanach. Spotykamy go na ramach, doniczkach, plecionkach itd. Ten regularny motyw nawiązujący do do świata przyrody daje uczucie harmonii i radości.

Dywany z motywem koniczyny

Koniczyna marokańska to zdecydowanie egzotyczny motyw w naszych domach. Kilka lat temu zapoczątkowano modę na tego typu motywy. Moda na różnorakie motywy często szybko przemija, zazwyczaj jest sezonowa. Ale w przypadku koniczyny marokańskiej jest odwrotnie. Czas mija, pojawiają się nowe trendy, a koniczyna marokańska jest nieustannie na topie. Poświadczyć to może chociażby asortyment producentów elementów aranżacji wnętrz.

Dywan MAROKO L887A cream BQZ

Dywan z wzorem koniczyny to nieodłączny element modnej aranżacji pokoju. Jeśli chcesz metamorfozy jak również zależy ci na topowym motywie do swojego mieszkania, salonu albo jadalni to zalecamy nabycie dywanu w marokańską koniczynę. Najmodniejsze dywany z tym motywem to dywany w kolorze szarości, ale są też dostępne odmienne style. Dywan z marokańską koniczyną idealnie będzie pasował do monotematycznych wnętrz, a także może ciekawie wypełnić wnętrze składające się z różnorakich tematów. Może delikatnie zaakcentować oryginalny charakter, lub może zagrać pierwsze skrzypce.

Dywan MAROKO L887A cream BQZ
Źródło zdjęć: https://www.kochamydywany.pl/styl/dywany-maroka%C5%84ska-koniczyna

Na koniec, warto zaznaczyć, że koniczyna marokańska to wieczny wzór często stosowany w przeszłości. Teraz nadal jest na topie, a szczególnie zauważa się go w aranżacji pomieszczeń. Dywan udekorowany takim motywem to wyśmienity deta wystroju. Jeżeli więc zastanawiasz się przearanżowaniem mieszkania to zdecydowanie postaw na czarnego konia jakim jest koniczyna marokańska. Komponuje się z różnymi stylami aranżacji, jest niezwykle uniwersalna. Pamiętaj, iż uwzględniając we wnętrzu motyw koniczyny nadajesz mu niebanalnego wyrazu.

Dodaj komentarz