Zalety kosmetyków naturalnych

W ostatnich latach dużo się mówi o korzystaniu z naturalnych produktów. Co raz bardziej stają się tzw. kosmetyki naturalne. Jakie korzyści wynikają z ich stosowania? Zapraszamy do lektury!

Czy to przypadek, że w ostatnich dekadach tak wiele osób nabawiło się najróżniejszych alergii, migren i innych o wiele poważniejszych chorób takich jak np. rozmaite nowotwory? Wiele osób interesujących się tym tematem ma bardzo poważne podejrzenia, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest masowe, codzienne stosowanie produktów zawierających najróżniejsze środki chemiczne mające poprawić ich rozmaite parametry, tj np. wydłużenie przydatności do spożycia (konserwanty) lub nadanie przyciągającego aromatu (sztuczne aromaty). Ideą towarzyszącą tworzeniu kosmetyków naturalnych jest przede wszystkim dostarczenie skutecznego, atrakcyjnego produktu, do którego wytworzenia nie wykorzystywano żadnych podejrzanych związków chemicznych.

Kosmetyki naturalne charakteryzują się prostą i przejrzystą recepturą, dzięki czemu łatwiej jest nam zrozumieć ich skład w przeciwieństwie do typowych kosmetyków, w których długa lista Inci (zestandaryzowana lista składników) obfituje w skomplikowane nazwy rozmaitych związków chemicznych.

Kosmetyki naturalne dla alergików i osób wrażliwych

Według ECAP (program Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) w Polsce aż 40% społeczeństwa boryka się z jakiegoś rodzaju uczuleniem. Czy ty także należysz do tych osób? Jeśli tak, to być może zmiana kosmetyków na naturalne wyjdzie ci na dobre – zwłaszcza jeśli alergia dotyczy skóry. Bardzo wiele kosmetyków naturalnych jest bardzo uniwersalnych, mogą być stosowane przez rozmaite grupy osób, ludzi w rozmaitym wieku o przeróżnych preferencjach. Kosmetyki tego typu są na ogół bardzo delikatne dla skóry, przez co bardzo wskazane dla skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień.

Naturalne szampony

Naturalne, ekologiczne szampony w sklepie TerazNatura.pl . 

Jeszcze jedną niewątpliwą bardzo dobrą cechą kosmetyków naturalnych jest fakt, że są one w pełni rozkładalne w środowisku naturalnym, nie obciążają procesów odbywających się w otaczającej nas przyrodzie. Nie są także testowane na zwierzętach (bo nie ma takiej potrzeby jeśli stosuje się tylko naturalne składniki), co na pewno bardzo cieszy obrońców praw zwierząt.

Dodaj komentarz