Lustra

Szkło w aranżacjach wnętrz

Jeśli planujesz remont swojego mieszkania i zastanawiasz się nad różnymi możliwościami aranżacji wnętrz, to być może spodobają ci się możliwości jakie daje zastosowanie przy projektowaniu zastosowanie różnego rodzaju szkła.

Zapewne czytając o szkle w budownictwie w pierwszej kolejności przyjdą Ci na myśl szyby w oknach, lub rozmaite lustra stosowane na ścianach, czy jako elementy niektórych mebli (na przykład szaf z drzwiami przesuwnymi). Oczywiście są to najpopularniejsze rozwiązania, w których z powodzeniem stosuje się szkło. Niemniej ten uniwersalny i ponadczasowy materiał daje dużo większe możliwości aranżacyjne. Jakie?

Szkło jako dekoracja

Doświadczony szklarz dysponujący odpowiednio rozwiniętym technologicznie zapleczem bez problemu jest w stanie wyprodukować szkło o praktycznie dowolnej barwie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu w procesie produkcji masy szklanej odpowiednich domieszek rozmaitych tlenków metali – np. miedź, kadm czy nawet złoto. Możliwość nadania szklanej bryle praktycznie dowolnej formy daje projektantom w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Szkło artystyczne można wykorzystywać w dowolny sposób do produkcji mniej lub bardziej wyszukanych dekoracji.

 

Szklany motyl
Szklany motyl

Szkło jako materiał budowlany

Praca szklarza obejmuje jednak najczęściej produkcję szkła stosowanego na masową skalę w budownictwie. W bardzo wielu budynkach firmowych z powodzeniem wykorzystuje się szkło hartowane lub szkło wielowarstwowe (laminowane). Trzeba przyznać, że imponująco prezentują się biurowce, których elewacja w większości została wykonana wykorzystując szkło. W wielu budynkach firmowych chętnie stosuje się szklane ścianki działowe. Przezroczyste szkło nie ogranicza przestrzeni, umożliwia optymalne wykorzystywanie we wnętrzach światła dziennego, no i oczywiście po prostu znakomicie się prezentuje.  Szklane drzwi oraz ściany działowe też jak zapewne zauważyliśmy bardzo często są wykorzystywane w projektach rozmaitych Spa lub saunarium. Propozycje znajdziesz na stronie internetowej Pan-szklarz.pl. 

Szklane biurowce
Szklane biurowce

 

Jeśli chciałbyś wykorzystać w wyposażeniu swojego mieszkania ten znakomity materiał jakim jest szkło, to koniecznie poproś o różne materiały reklamowe szklarzy w swojej okolicy. Przeglądanie katalogów produktów i różnych aranżacji niewątpliwie poszerzy twoje aranżacyjne horyzonty i pomoże Ci wykształcić twój indywidualny styl.

Dodaj komentarz