Instalacja co, która zapewni przytulność

Ci z nas, planujący postawienie swego wyśnionego domu jednorodzinnego, stają przed przeróżnymi zagwozdkami budowlanymi. Jest to np. wybór rodzaju instalacji co. Czy Postawić na popularne ostatnimi czasy wodne ogrzewanie podłogowe, czy też zastosować niezawodne, standardowe instalacje co z zastosowanymi grzejnikami konwekcyjnymi? Warto podejść do sprawy odpowiedzialnie, gdyż wybór instalacji grzewczej będzie miał bezpośredni wpływ na komfort w domu lub jego brak…

W swoim mieszkaniu chcemy się czuć się wręcz luksusowo i przytulnie. Która instalacja zadowoli potrzeby domowników tego typu? Instalacja z popularnymi grzejnikami ściennymi nie zapewnia wystarczająco równomiernego rozłożenia ciepłego powietrza. Maksymalna temperatura zawsze będzie blisko grzejników, niższe temperatury zazwyczaj wyczujemy przy drzwiach i oknach. Korzystając z ogrzewania podłogowego medium transportującym energię cieplną woda płynąca w gęsto ulokowanych rurach w podłodze, temperatura w mieszkaniu będzie wtedy jednakowa. Ponadto  rozkład pionowy temperatury będzie korzystniejszy przy instalacji podłogowej. Wyższa temperatura będzie niżej, zimniej natomiast będzie w wyższych partiach mieszkania. Takie temperatury sa optymalne dla dla naszego samopoczucia. Przy typowym ogrzewaniu ściennym bliżej podłogi będzie dużo chłodniej, z tego względu nasze stopy, które niestety łatwiej się wychładzają ciągle narażone będą na niewielkie temperatury.

Jeśli wziąć pod uwagę harmonijność, to także wyszukane grzejniki dekoracyjne, nie zapewnią perfekcyjnego i wyśnionego wystroju pokoju. Kaloryfery będą zabierają niektóre miejsca w pokoju przez co układ mebli i dodatków trzeba dopasować do grzejników. W przypadku instalacji podłogowej możemy dowolnie spożytkować powierzchnię w domu, a płaszczyzn ściennych nie ubrzydzają niepasujące do wyglądu wnętrza grzejniki. Trzeba niemniej uważać, aby nie zasłaniać meblami zbyt sporej powierzchni podłóg, gdyż to ona oddaje do wnętrza pomieszczeń ciepło. Instalacja podłogowa narzuca też pewne utrudnienia jeżeli planujemy pokrycie podłogi. Surowiec na posadzkę musi jak najlepiej przewodzić ciepło i nie deformować się przy oddziaływaniu większych temperatur w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz