Nowy organizer na długopisy

Organizer na biurko to jak dla mnie rzecz niezbędna. Żeby nie wydawać pieniędzy postanowiłam zrobić go sama. Tak wyglądał do tej pory: IMG_0021Okazało się jednak, że ostatnio zrobił się za mały- długopisy wypadały i się nie mieściły. Dlatego postanowiłam go powiększyć o jeszcze jeden pojemnik.

Musiałam zacząć od nazbierania puszek. Tutaj sprawdzają się puszki po kukurydzy, groszku czy innych konserwowych rzeczach. Myjemy i zdzieramy etykietę. Podczas mycia polecam uważać na brzegi- są ostre i łatwo pociąć sobie nimi ręce. W pierwszej wersji organizer miał mieć 4 pojemniki dlatego naszykowałam 4 puszki. Jednak jak się na koniec okazało- organizer powstał z 3 puszek 🙂

IMG_0022

Kolejny krok to wybranie materiałów, jakimi będziemy oklejać nasze puszki. Ja wybrałam 3 różne- zielony, różowy i taki kolorowy w paski. I teraz sprawa jest prosta- odcinamy odpowiedni kawałek materiału i przyklejamy go do puszki. Nic prostszego 🙂 Ja użyłam tym razem kleju „UHU”. Od niedawno go testuje i jak na razie nie mam zastrzeżeń. Świetnie spisuje się też klej gorący z pistoletu ewentualnie jeśli ktoś nie ma żadnego z tych dwóch to polecam superglue.  Po obklejeniu puszek materiałem musimy je połączyć. Łączymy je tym samym klejem. Ważne jest, żeby miejsca połączenia materiału skleić do siebie- tak, żeby nie było ich widać. Ja przez sklejeniem wszystkiego do siebie dodałam do każdej puszki jeszcze wstążkę. Efekt końcowy na zdjęciu poniżej 🙂 Wreszcie udało się wszystko pomieścić!

aaaa

Dodaj komentarz