Odkurzanie dywanu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy piorącej dywany i wykładziny?

Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem wykładzin i dywanów to na pewno zastanawiasz się na co zwrócić uwagę. Co jest istotne i jak podjąć decyzję?

Urządzenia do prania dywanów i wykładzin

Na rynku istnieje bardzo dużo firm, które zajmują się praniem dywanów i wykładzin. Często spotykamy się z tym, że pranie jest wykonywanie karcherem i tyle. Jednak to nie wystarczy. Warto dowiedzieć się jaki model karchera jest używany do dywanów/wykładzin. Są takie, które nadają się tylko do użytku domowego i są te, które są profesjonalnymi urządzeniami, jakimi powinny zajmować się firmy świadczące tego typu usługi.

Wykonanie usługi

Oprócz podstawowych informacji warto dowiedzieć się takich rzeczy jak: sposób czyszczenia wykładzin i dywanów, rodzaj preparatów stosowanych do czyszczenia/prania, czas realizacji oraz miejsce wykonania usługi (dom klienta czy siedziba firmy).

Ceny prania/czyszczenia

Niestety, sugerując się najniższą ceną będziemy prawdopodobnie niezadowoleni z efektów. Porządne środki piorące sporo kosztują, a do tego trzeba doliczyć zazwyczaj dojazd pracownika do klienta oraz pracę osoby wykonującej usługę.

Witryna internetowa

Zazwyczaj na stronie internetowej można uzyskać wiele informacji na temat wykonywanych usług. Na profesjonalnej stronie znajdziemy szczegółowe opisy i informacje o usłudze, a nie tylko ogólnikowe zdania, które pojawiają się w takiej samej formie u każdego na stronie.

Opinie na temat firmy

Warto zrobić wywiad wśród znajomych. Może korzystali z firmy, która jest warta polecenia? Drugim miejscem, w którym możemy się dowiedzieć więcej na temat doświadczeń innych klientów to Internet.

Kontakt z firmą

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest skontaktować się z daną firmą w formie telefonicznej. Dzięki temu możemy dopytać o informacje, które przeczytaliśmy na stronie internetowej, potwierdzić lub spytać o ceny usług. Bardzo często jest tak, że firma, która zajmuje się praniem wykładzin i dywanów to działalność jednoosobowa, więc możemy zadać pytania, które poświadczą o profesjonalizmie wykonywanych usług. Dopytajmy o to, jak wygląda czyszczenie/pranie dywanu lub wykładziny, ile trwa wykonanie takiej usługi, gdzie się odbywa, ile wysycha dywan/wykładzina. Możemy również dopytać jakie są warianty usług. Tak jak wspominaliśmy bardzo istotne jest, aby dowiedzieć się jakimi urządzeniami jest wykonywana dana usługa. Jeśli pracownik chętnie odpowiada na pytania i widać, że zna się na rzeczy to nie pozostaje nic innego jak umówić się na dany termin.

Dywan w salonie
Dywan w salonie

 

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem
Pranie Dywanów Łódź
PHU DAMART
MARTA BAŁASZ
ul. Popowskiego 5/55
90-328 Łódź

Dodaj komentarz