Zadbaj o psa, kiedy temperatura spada poniżej 0

Zastanawialiście się jak Wasz pies odczuwa spadek temperatury na dworze? Być może powiecie, że po to pies ma sierść, żeby mu było ciepło. I to prawda. Ale nie zawsze musi to być prawdą. Zapraszam do lektury tego posta.

Pies podwórkowy
Pies, który sporą część dnia spędza na dworze, jest lepiej przystosowany do zimna. Zwyczajną reakcją psiego organizmu na zmieniającą się porę roku jest zmiana sierści i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Pies w zwyczajny sposób przysposabia się do nowej pory roku. O takiego psa nie musimy się martwić. Jest doskonale przygotowany do niskich temperatur. NA pewno nie zmarznie, jeżeli w ziemi będzie biegał po dworze i pilnował naszej posiadłości. I tu dochodzimy do drugiej kwestii. Pies potrzebuje aktywności. To tak jak człowiek – jeśli siądziemy na śniegu to zmarzniemy, jeśli idziemy lub biegniemy to może być nam nawet gorąco. Pamiętajmy więc żeby nasz psiak miał wystarczająca ilość ruchu.

Pies domowy
A co można powiedzieć o psach które mieszkają razem ze swoimi właścicielami w domach? Takie psy bytują w takich warunkach jak my. Jaki nasuwa się wniosek? Mechanizmy pojawiające się w organizmie psa domowego będą zaburzone. Pies może nawet nie zmienić sierści na zimę. Co w takiej sytuacji można zdziałać? A co my robimy gdy czujemy zimno? Dbamy o odpowiedni ubiór. tak samo w przypadku psa takie działanie będzie bardzo rozsądne. W sklepach zoologicznych można zakupić właściwe ubranko dla psa. Zobaczymy, że pies z większą chęcią będzie wychodził na spacery i spędzał na nich więcej czasu. Rzecz zrozumiała, że samo ubranko nie wystarczy jeśli pies nie będzie miał ruchu – musi biegać i się bawić.

Odpowiednia dieta
W zimie duże znaczenie ma odpowiednio urozmaicona. Szczególne znaczenie ma ona w przypadku psów, które są mocno aktywne oraz takich które całymi dniami przebywają na dworze. Pies w zimie zużywa więcej energii musi więc być ona uzupełniana właściwą dietą. Można kupować gotowe karmy suche lub mokre dla psów aktywnych.

Dbajmy o nasze psiaki;) Artykuł ten powstał przy współudziale sklepu zoologicznego E-Pazur.

Dodaj komentarz